(video) Top 5 modele Porsche ale căror motoare sună cel mai bine

Compania Porsche a ales cinci modele din gama sa pe care le consideră având cel mai frumos şi mai plăcut sunet produs. Un clasament video a fost publicat pe canalul oficial de Youtube al mărcii.

Locul cinci îl ocupă coupeul sport 911 Carrera RS 2.7 care a fost produs în anii 1970 într-un număr limitat.

Poziţia a patra îi aparţine automobilului de curse 550 Spyder, dotat cu un motor boxer cu patru cilindri, care produce 110 cai putere.

Locul trei îi aparţine celui mai nou Porsche 911 GT3 RS cu ai săi 500 de cai putere.

Vezi şi: (foto) Cel mai tare Porsche al momentului a fost prezentat la Chișinău! Iată cum arată noul 911 GT3 RS!

Medaliile de argint şi aur le aparţin modelelor 918 Spyder şi a supercarului legendar Carrera GT, cu al său V10 natural aspirat care sună spectaculos.