(video) Max Verstappen i-a luat victoria lui Charles Leclerc în ultimele tururi făcute pe circuitul din Jeddah

Acum ştirile şi articolele noastre sunt şi pe Telegram! ABONEAZĂ-TE!
Le puteţi şi comenta acolo 😉
Abonaţii văd şi conţinut exclusiv!

Olandezul Max Verstappen a câştigat Marele Premiu al Arabiei Saudite, a doua etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, care a avut loc duminică la Jeddah. A fost urmat pe podium de monegascul Charles Leclerc şi spaniolul Carlos Sainz Jr, ambii de la Ferrari.

Menţiune: Pentru că videoclipurile din articol sunt protejate de drepturi de autor, acestea pot fi vizualizate doar pe Youtube şi nu direct de pe blog. Însă un click merită pentru a vedea cele mai tari momente ale cursei!

Mexicanul Sergio Perez, plecat din pole position pentru prima oară în cariera sa, a ocupat locul 4. Pe locul 5 a fost britanicul George Russell, iar pe şase francezul Esteban Ocon de la Alpine.

Britanicul Lewis Hamilton s-a putut clasa doar pe locul 10, după ce a plecat de pe poziţia a 15-a grilei de start.

Spaniolul Fernando Alonso, dublu campion mondial, a abandonat din cauza unei probleme la motor, cu 14 tururi înainte de final.

Următoarea etapă din Marele Circ va avea loc în Australia între 8 şi 10 aprilie.