(foto) Accident pe bd. Negruzzi. Un autobuz de rută a alunecat şi a intrat într-o maşină
Ninsoarea care a venit peste Chişinău face deja primele accidente. Un autobuz care circulă pe ruta 122 a derapat în această dimineaţă pe bulevardul Negruzzi.
Din imaginile surprinse de un martor ocular, autobuzul se deplasa spre sensul giratoriu de la bd.Gagarin-Dimitrie Cantemir.
Vezi şi: (foto) Moldova sub ninsoare. Iată cum se circulă la moment în Chişinău
Şoferul i-a pierdut controlul din cauza carosabilului lunecos. Respectiv, unitatea de transport s-a întors lateral şi s-a oprit doar când a lovit o maşină parcată pe trotuar.
La faţa locului a sosit un echipaj al poliţiei care investighează circumstanţele producerii accidentului. Deocamdată nu se cunoaşte dacă la momentul producerii acestuia existau pasageri în autobuz.
![](https://media.autoblog.md/2017/01/15826687_10208422449867401_8521249654127505615_n.jpg)
![](https://media.autoblog.md/2017/01/15895363_10208422449907402_4763753968390860419_n.jpg)
Dacă aţi surprins vreo situaţie interesantă, în Chişinău sau pe drumurile din ţară, scrieţi-ne şi trimiteţi imagini foto/video pe pagina noastră de Facebook, pe blog la secţiunea Contact sau la adresa contact@autoblog.md.
Cmentariile sunt închise