(video) Accident nocturn pe o stradă din Căușeni. Șoferul i-ar fi mărturisit gospodinei unei case că a consumat
Accident nocturn pe o stradă din Căușeni. Conducătorul unui VW i-a pierdut astfel controlul încât mașina s-a oprit în poziție verticală în poarta unei gospodării! Și la limită s-a evitat deteriorarea unei conducte de gaz!
Conform unui reportaj realizat de o televiziune locală, gospodina citată a declarat că șoferul era un tânăr de 21 de ani care i-a recunoscut că a urcat în stare de ebrietate la volan.
Contactată de AutoBlog.MD pentru detalii, purtătoarea de cuvânt a IP Căușeni, Mariana Didenco, ne-a comunicat următoarele:
„Azi, în jurul orei 3:30, poliția din Căușeni a fost sesizată despre producerea unui accident rutier în orașul Căușeni. La fața locului s-a depistat un Volkswagen tamponat într-un gard. Polițiștii urmează să stabilească toate circumstanțele, inclusiv cine se afla la volanul mașinii, dar și cum a ajuns acesta în gard.”
În aceste circumstanțe nu se poate confirma starea de ebrietate a șoferului și se întreprind acum măsuri pentru a se afla cine anume a comis accidentul. Cel mai probabil vinovatul s-a făcut nevăzut printre prietenii veniți la fața locului (despre care se menționează în reportaj) și nu a dorit să dea ochii cu poliția.

Dacă ați surprins vreo situație interesantă/riscantă, în Chișinău sau pe drumurile din țară, scrieți-ne și trimiteți-ne imagini foto/video în calitate maximă AICI (selectați via link și lăsați-ne linkul generat), printr-un mesaj direct pe Telegram sau pe pagina noastră de Facebook sau la adresa contact@autoblog.md, iar noi o vom transforma în știre care va fi auzită și de autorități!


Cmentariile sunt închise